Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

V neděli 24. listopadu proběhla v Impact Hub Brno akce Piratecon Česko bez bariér, kam přijeli odborníci a odbornice se zkušenostmi z Česka i zahraničí, aby se pokusili všem, kteří ovlivňují podobu veřejného prostoru či prostředí kolem nás, přiblížit řešení aktuálních problémů a bariér.

„Cílem akce je přiblížit, jak lze k bezbariérovosti přistupovat koncepčně. Jak odstraňovat psychické bariéry u úředníků, se kterými na úřadech pracujete, jak se vyvarovat zbytečných chyb u novostaveb a rekonstrukcí či jak nevytvářet tzv. vozíčkářská ghetta,” komentuje Michal Prager, organizátor a vedoucí Expertního týmu Česko bez bariér. „Naším cílem je, aby se v Česku žilo dobře všem,” dodává Michal Prager, který na Pirateconu také vystoupil se svým příspěvkem na téma psychologických bariér v přístupu k lidem s postižením.

Výjimečným bodem této akce se stala prezentace švédského systému zavádění bezbariérových úprav stávajících i plánovaných staveb, který uvedla Mgr. Zdenka Šrámková, která je ve Švédsku certifikovanou odbornicí na dostupnost.

Celá akce byla živě přenášena, takže je možné shlédnout záznam této akce na Facebooku.